Rezerwy: Wysoka porażka z Wisłą w Pucharze Polski - Legia Warszawa
Plus500
Rezerwy: Wysoka porażka z Wisłą w Pucharze Polski

Rezerwy Legii Warszawa przegrały z Wisłą Kraków 0:5 w ramach rozgrywek I rundy Fortuna Pucharu Polski. W barwach drugiej drużyny wystąpiło trzech piłkarzy na co dzień trenujących z pierwszym zespołem: Jurgen Celhaka, Igor Strzałek i Kacper Skibicki.

Autor: Mateusz Okraszewski

Od samego początku tego spotkania przewagę osiągnęli pilkarze Wisły, jednak legioniści nie zamierzali poprzestać jedynie na działaniach defensywnych. Warszawianie stworzyli sobie kilka sytuacji, jednak zdecydowanie skuteczniejsi byli goście z Krakowa. Wisła wyszła na prowadzenie w 19. minucie spotkania. Kacper Duda wykorzystał błąd Kacpra Skibickiego i pokonał Jakuba Trojanowskiego. Mimo kilku podbramkowych okazji, wynik meczu w pierwszych 45. minutach nie uległ już zmianie.

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli goście. Do bramki Legii szybko trafiali Patryk Plewka, Angel Rodado i Wiktor Szywacz. Grający w 10-tkę legioniści (po czerwonej kartce dla Juliena Tadrowskiego) nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie bramki. W samej końcówce spotkania wynik na 5:0 dla Wisły ustalił Angel Rodado. Po porażce z krakowskim zespołem zespół rezerw pożegnał się z tegoroczną edycją Fortuna Pucharu Polski.

Fortuna Puchar Polski: Legia II Warszawa 0-5 Wisła Kraków (0:1)
0-1 19' Kacper Duda
0-2 54' Patryk Plewka
0-3 61' Angel Rodado (rzut karny)
0-4 65' Wiktor Szywacz
0-5 90' Angel Rodado

Legia II: 1. Jakub Trojanowski - 29. Nikodem Niski (45' 21. Maddox Sobociński), 18. Karol Noiszewski (K), 17. Julien Tadrowski, 25. Miłosz Pacek (79' 21. 26. Kacper Wnorowski - 16. Jurgen Celhaka (67' 9. Wiktor Kamińśki), 14. Filip Laskowski - 23. Kacper Skibicki (72' 15. Wiktor Puciłowski), 6. Igor Strzałek (79' 24. Jan Ziółkowski), 22. Jakub Jędrasik - 32. Rafał Maciejewski

Wisła: 1. Kamil Broda - 20. Konrad Gruszkowski, 26. Igor Łasicki (K), 75. Kacper Skrobański, 17. Jakub Niewiadomski (75' 2. Krystian Wachowiak) - 80. Patryk Plewka (64' 8. Ivan Jelić Balta), 66. Vullnet Basha (64' 43. Dawid Szot) - 18. Bartosz Talar, 41. Kacper Duda (45' 53. Wiktor Szywacz), 54. Piotr Starzyński - 14. Mateusz Żyro (45' 9. Angel Rodado)